Berat Kandili Mesajları 2019 – En Güzel Resimli Berat Mesajı

Berat Kandili Mesajları 2019 – En Güzel Resimli Berat Mesajı

Berat Kandili Mesajları 2019

Allahümme barik lenâ fi Racebe ve Şa’ban ve belliğnâ Ramezan! Allah’ım Receb ve Şa’ban aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan ayına ulaştır! Amin. Gecemiz mübarek olsun.

Berat Kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının çok olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla nasiplenir. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi duaların da hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım, bizleri Regaip ile sana yönelen, Miraç ile huzuruna yükselen, Berat ile kurtuluşa eren, Ramazan ile Cennet’i hak edenlerden eyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan bu günlerde Berat Kandili, İslam âlemine huzur ve barış getirir İnşaallah. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevlâ’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün Berat Kandili. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

Berat Gecesi’nin Önemi ve Faziletleri Nelerdir? yazımız da sizler için faydalı olacaktır.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2019

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz bahar yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Berat Kandiliniz hayırlara vesile olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlâ’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Beraat geceniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize; bir yıl vardır, bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabb’ül Âlemîn’e.  Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Sizin ve sevdiklerinizin edeceği tüm duaların kabul olacağı bir kandil dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerimize, rahmeti geçmişlerimize, bereketi evimize, nuru ahretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Allah’ım, bizleri Regaib’le sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren kullarından eyle. Dualarımızı kabul eyle. Geceniz mübarek olsun.

Ramazan’ın müjdecisi, Şaban ayının yarısı gecesi Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Gecesi Allah her kulunun o seneki geçimini yazar. Ve der ki: “Rızık isteyen yok mu rızık vereyim?”  Kandiliniz mübarek olsun.

Ey insan! Hani zor diyorsun ya çok zor… Zor olacak ki imtihan olsun. Sabır, dua, tevekkül ilacın olsun. Geceniz mübarek olsun.

Bu Berat Kandilinde hep birlikte Allah’ın evlerine misafir olalım ve topyekûn tevbeye durarak İslam ümmetinin beraati için dua edelim İnşaallah. 

Bizi bitmek bilmeyen heves ve arzulardan, benliğimizi esir alan hırs ve tutkulardan, kardeşliğimizi zedeleyen bencilliklerden uzaklaşmaya çağıran özgürlük gecesi Berat Gecemiz mübarek olsun.

Berat Kandilinin huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine, fitne ateşinden, kargaşa ve kaos ortamından teberra etmemize vesile olmasını Allahü Teâlâ’dan niyaz ederim.

Beratın ilk şartı kimden berî, kime yakın olacağımızı bilmektir. Allahü Teâlâ kendisine ve Habîbi’ne yakın olanlardan eylesin. Geceniz mübarek olsun.

Yüce Mevlâ’mız, günah yüklerinden arınmış; suçlarından berat etmiş; hayra anahtar, şerre kilit olmaya azmetmiş; yüreğini imana açmış, ömrünü salih amellere adamış kullar olarak Ramazan’a ulaşmamızı nasip eylesin. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

En Yeni Berat Kandili Mesajları 2019

Tövbe edene kabul, rızık isteyene rızık gecesi… Berat Kandiliniz kutlu olsun.

Kandiller berekettir, umuttur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir. Af ve mağfiret müjdecisi Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun. Berat gecesinde Resûlullah (sav) şu duâyı çok okurlardı, “Yâ İlâhî, azabından, cezalandırmandan affına sığınırım. Senin gazabından senin rızana sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Senin şanın yücedir. Sana, sen kendini medh-ü sena ettiğin gibi medh-ü sena etmekten acizim.

Sadece ağaran sabahın Rabbine sığınırız ve ondan dileriz. Verirse asaletindendir; vermezse imtihanımızdır. Hayırlı Kandiller.

Yüreklerimizin ibadetle çarptığı, gönüllerimizin bir olduğu Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Ramazanın habercisi Berat Kandiliniz mübarek olsun. Beratımız olsun. Hayırlı Kandiller

İcabet… Kısmet… Rahmet… Mübarek… Hayat… Gufran… Takdir… Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur… Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur ne de unutur. Kandiliniz kutlu olsun.

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle… Hayırlı kandiller.

Sıkıntılar misafirdir gelir ve gider. Önemli olan gönderenin hatırına misafire sabretmektir. Herkese hayırlı kandiller.

Haysiyet servetini hiç kimseye satmayan, Verdiğin nimetleri çöplere atmayan kullarından eyle bizi Ya Rabbî! Berat Kandili mübarek olsun.

Başlangıç yapmaya bu geceden başla. Sayfaları dolduracak kaderin mürekkebi senin elinde. Berat Kandili mübarek olsun.

Kalp kalbe karşıdır, dualarda öyle.. Güzel insanların kalplerinde ve dualarında yer almak dileğiyle… Kandiliniz kutlu olsun.

Bütün saatlerin her saniyesi yaralar, Sonuncusu öldürür… Son nefesimizde nefsimize yenilmemek üzere Berat Kandili mübarek olsun.

“O gecede her hikmetli iş, belirlenip hükme bağlanır.” (Duhan/4) Berat Kandiliniz Mübarek Olsun…

B’u mübarek Berat Gecesi’nin hürmetine!
E’l açıp sana yalvara kullarını afv eyle!
R’ahman da sen, Kerîm de sen, Rahîm de!
A’llah’ım, bu gece ne diliyorsak geri çevirme!
T’üm âkıbetimi bu geceden sonra hayır eyle!

Allah’ım her yerde haddini bilen, Gönül aynasını silen, Mahşerde Beraat edip yüzü gülen kullarından eylesin. Berat Kandilimiz kutlu olsun.

Kalem kalem yazılırken hayatımız bu gece, 
Ya darlaşır, ya genişler sıratımız bu gece,
Niyaz-ı aşk ile Seyrî, sabaha dek ağla,
Cemal-i Hazret’e olsun beratımız bu gece… Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Ağlama dedi Derviş; Eller var Sema için, Dil var Dua için, Gönül var verdiği imtihanı sabırla vermek için. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

“Yok mu isteyen? Vereyim.” demişken istememek haddimiz midir Ya Rab? Dünyalıktan öte aşkından damla damla akan gözyaşları nasip et! Berat Kandiliniz kutlu olsun!

Eğer hoşunuza giden mesaj burada yoksa muhakkak burada vardır. (RESİMLİ, UZUN, KISA, 2018) Çünkü hepsini kendimiz yazdık. Lütfen bir bakın, bu linkte mevcuttur

Etiketler:

Yorum Yaz